Moderní technologie není nutné pacientům s diabetem odebírat pouze proto, že stárnou či kognitivně selhávají. Na kazuistice 74letého pacienta s náhlým poklesem kognice a několika studiích MUDr. Krčma (I. interní klinika FN Plzeň) demonstruje, že diabetická terapie může pokračovat i za takových podmínek. U starších pacientů je jen zapotřebí technologie přizpůsobit jejich potřebám ‑ zvolit jednoduché zařízení, zaměřit se na prevenci hypoglykémií a zajistit podporu blízké osoby.