Přednášky prof. Češky v rámci projektu GENERACE nemívají, prý podle zadání prof. Kvapila ovlivněné věkem přednášejícího, exaktní zaměření, ale spíš se v nich zamýšlí nad obecnějšími otázkami. Tentokrát se prof. Češka věnuje tématu centrické a fragmentované péče. Varuje před problematickými faktory obou pojetí, kam patří jak ztráta kontinuity péče, tak dlouhé čekací lhůty nebo rostoucí administrativní zátěž. Řešení vidí v posílení ambulantní medicíny, spolupráci mezi centry a ambulancemi, větším podílu telemedicíny a telemonitoringu.