K rozvoji české diabetologie přispívají tři velké registry, které jsou u nás vedeny. Prvním je registr pacientek s pregestačním a gestačním diabetem, druhým registr dětských diabetiků 1. typu ČENDA a posledním registr založený před třemi lety v IKEMu, který postihuje dospělé diabetiky 1. typu. Všechny tři projekty představil ve svém vystoupení na kongresu Technologie v diabetologii prof. Šumník a vyslovil naději, že registry budou vodítkem jak pro volbu terapie, tak pro sledování její úspěšnosti.
Technologie v diabetologii | 26. - 28. září 2024, Plzeň | délka videa 2:00